Kwietniki Ikea – jak je wykorzystać w domu?

Ze względu na wzrost popularności hodowania roślin w dobie pandemii, przy ograniczonym dostępie do terenów zielonych- szczególnie wśród młodych ludzi- zwiększyła się ilość sposobów na ich przechowywanie. Tradycjonaliści sięgają po doniczki ozdobne, aczkolwiek istnieją także kwietniki, które pozwalają zaoszczędzić miejsca przy posiadaniu dużej ilości roślin, a zarazem są ozdobą wnętrz.

Szeroką gamę stojaków na kwiaty prezentuje Ikea. Oferowane są kwietniki w przystępnych cenach, o wielu kształtach oraz wykonane z różnych materiałów. W zależności od stylu wnętrza każdy mógłby znaleźć coś dla siebie. Taka forma prezentowania kwiatków może służyć, wewnątrz lub na zewnątrz. W przypadku zastosowania stojaka w domu, bądź mieszkaniu, jego praktyczność zależy od ilości miejsca jaką się dysponuje. Dzięki aranżacji kilku kwietników można stworzyć domowy ogródek. Co więcej, jest to także alternatywa dla parapetów, np. gdy kwiaty nie mogą być w zbyt nasłonecznionym miejscu. Stojak może też zastąpić tradycyjne sadzenie roślin w ziemi, bowiem pełni funkcję ochronną od nadmiernego rozrastania się systemu korzeniowego oraz szkodników. Powstrzymuje on również zwierzęta od zniszczenia roślin.

W kwestii zastosowania stojaków na kwiaty z Ikea istnieje kilka propozycji. Jedną z nich jest kwietnik stalowo bambusowy, który wpasuje się do skandynawskiego, nowoczesnego stylu. Rożne poziomy na których można stawiać rośliny urozmaicają wygląd, a także pozwalają, np. na postawienie roślin zwisających. Natomiast czarny stalowy stojak nadaje się do loftowego wnętrza, bądź zastosowania na zewnątrz, co nie jest zalecane przy stojakach bambusowych czy drewnianych. Następnie istnieje też opcja kwietnika stalowo sosnowego, który idealnie współgra z wnętrzem eklektyczny bedącym połączeniem kilku stylów, co wskazuje na wszechstronność użytku tego stojaka. Niemniej jednak wszystkie opcje atrakcyjnie eksponują rośliny, a ich stonowane, praktyczne barwy kontrastują z żywymi kolorami kwiatków. Alternatywną opcją jest także miniszklarnia, która ma jeszcze więcej zastosowań. Służy ona jako nietypowa dekoracja wnętrza oraz praktyczny sposób do sadzenia ziół, bądź przetrzymywania roślin, które potrzebują cieplejszych temperatur.

Stojaki na kwiaty są orginalnym sposobem na urozmaicenie wnętrz nadając im szczególnego charakteru. Są nie tylko ozdobne, ale też praktyczne, gdyż oszczędzają miejsce i powstrzymują domowe pupile od igrania z roślinami, co często dzieje się przy stawianiu kwiatów na podłodze. 

LANTLIV Stojak na doniczkę, biały, Zamów już dziś - IKEA
IKEA SALLADSKAL Stojak na doniczkI BALKON TARAS - 8328086253 - oficjalne  archiwum Allegro | Plant stands outdoor, Plant stand, Ikea