Woda siarkowa i jej pozytywne działanie

Wody siarkowe

Woda siarkowa posiada wiele bardzo dobroczynnych właściwości, na jej bazie produkowane są także różnego rodzaju kosmetyki uzdrowiskowe, warto zaznaczyć iż powstają one na bazie leczniczej wody, która uchodzi ze źródła znajdującego się w okolicy Buska- Zdroju.

Woda siarkowa zawiera wiele unikalnych właściwości pielęgnacyjnych, których nie posiadają inne kosmetyki.

Woda siarkowa- źródło witamin i młodości? 

Warto dodać, iż wszelkie naturalne kosmetyki z wody siarkowej wyróżniają się bardzo mocnym działaniem zarówno pielęgnacyjnym jak i regeneracyjnym, znajdują szczególne zastosowanie wśród osób, którym zależy na jak najdłuższym zachowaniu młodego wyglądu skóry. Składnikami wody jest wiele witamin i minerałów, które bardzo pozytywnie wpływają na organizm człowieka. Lecznicza woda siarkowa, która zawarta jest w kosmetykach dostarcza skórze bardzo istotnego peptydu o nazwie glutation, jest to bowiem kluczowy składnik, który w znacznej mierze odpowiada za zachowanie młodości, tym samym powstrzymuje objawy starzenia się skóry. Glutation składa się z kwasu glutaminowego oraz cysteiny i glicyny, odgrywa bardzo ważną rolę w całym procesie utleniania się takich witamin jak: C i E. Należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, iż wraz z wiekiem poziom peptydu systematycznie spada co wiąże się jednocześnie ze starzeniem się skóry. Naturalne kosmetyki z wody siarkowej zdecydowanie wzmacniają działanie witamin oraz wpływają na lepszy wygląd skóry.

Naturalne kosmetyki z wody siarkowej i ich działanie 

Podczas regularnego stosowania kosmetyków na bazie wody siarkowej można zauważyć bardzo wiele pozytywnych efektów między innymi:

  • zmniejszenie ilości zmarszczek oraz zapobieganie powstawaniu nowych
  • poprawa kondycji skóry i zmniejszenie porów
  • zmniejszenie przebarwień
  • rozjaśnienie cery 

Woda siarkowa posiada bardzo silne działanie, powstrzymuje starzenie się skóry oraz cofa już powstałe zmiany.

Pozytywne właściwości kąpieli siarkowych

Kąpiele siarkowe w polskich uzdrowiskach mają bardzo długa tradycję, bowiem są obecne już od wielu lat, kąpiel wykonywana jest z wykorzystaniem solanki siarkowej, która pochodzi tylko i wyłącznie z naturalnych źródeł. Kąpiele siarkowe zawierają lekko kwaśny odczyn wody, dzięki czemu przyczyniają się do zmiękczenia naskórka oraz jego regeneracji. Działanie to jest bardzo pozytywne, wspomaga w znacznym stopniu leczenie chorób skóry takich jak: łuszczyca, wypryski łojotokowe oraz twardzina i nadmierne rogowacenie się skóry. Należy jednak pamiętać, iż kąpiele w wodzie siarkowej w pewnym stopniu powodują pobudzenie się receptorów skóry, przez co można odczuwać swędzenie oraz pieczenie. Dużą zaletą kąpieli siarkowej jest także jej odbudowujący wpływ na chrząstkę stawową. Kąpiele pomagają w leczeniu chorób, między innymi:

  • leczą choroby i schorzenia reumatyczne 
  • pomagają zwalczać choroby zwyrodnieniowe stawów
  • zapobiegają reumatoidalnym zapaleniom stawów
  • leczą zapalenia stawów kręgosłupa 
  • leczą dyskopatię oraz zespoły pourazowe

Kuracje w wodzie siarkowej pozytywnie oddziałują także na układ krwionośny, działają przeciwmiażdżycowo.

Zawartość ważnych biopierwiastków w wodzie siarkowej

Woda siarkowa zawiera również wiele ważnych biopierwiastków, które są składnikami naturalnych kosmetyków. Zawarty w nich cynk wpływa na prawidłowy metabolizm skóry, zapewnia jej właściwą sprężystość. Wapń ujędrnia skórę i łagodzi wszelkie podrażnienia, posiada właściwości nawilżające i regenerujące. Magnez nawilża i odżywia skórę, zapewnia jej ochronę przed niekorzystnym działaniem wolnych rodników. Ważną rolę odgrywa także miedź, która zdecydowanie zmniejsza wydzielanie sebum, wykazuje również działanie uelastyczniające.

Regularne stosowanie wody siarkowej wspomaga leczenie wielu bardzo poważnych chorób, posiada niezwykłe właściwości lecznicze, z których naprawdę warto skorzystać! Stosowana do picia woda siarkowa poprawia pracę wielu narządów wewnątrz organizmu.

Autor artykułu
Artykuł przygotowany przez ekskluzywny Hotel Bristol ze strefą SPA położony w Górach Świętokrzyskich w miejscowości Busko Zdrój