Skuteczna ochrona termiczna z dziedziny odzieży

Sportowcy uprawiający liczne dyscypliny w okresie zimowym muszą odpowiednio się zabezpieczyć. Szeroka gama bielizny termoaktywnej pozwala na zabezpieczenie ciała przed warunkami zimna w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Wystarczy uważnie przejrzeć sklepy internetowe, by zobaczyć, jak bogaty asortyment prezentuje odzież termoaktywna. Kupić możecie tu właściwie wszystko. W ofercie sklepów sprzedających odzież i bieliznę termoaktywną znajdować się mogą:

  • skarpety termoaktywne
  • kalesony termoaktywne
  • koszulka termoaktywna
  • podkoszulki termoaktywne
  • bokserki termoaktywne
  • i wiele innych produktów

Skład koszulek

Lekka koszulka termoaktywna stworzona została na bazie połączenia materiałów syntetycznych oraz naturalnych. Dzięki temu swobodnie przepuszcza powietrze i sprawia, że nosiciel nie poci się nadmiernie. Zakłada się ją bezpośrednio na nagie ciało, potem można nałożyć pozostałe warstwy ubrania, czyli wszelkiego rodzaju swetry, koszule, czy bluzy. Najpraktyczniejsze dla wielu sportowców wydają się koszulki termoaktywne w kolorze czerni, choć wielu z nich wybiera także białe, jeśli chcą na przykład, aby koszulka pasowała bezbłędnie do jasnej tonacji okryć wierzchnich. Koszulki tego typu nie są uciążliwe w praniu czy prasowaniu. Prać można je już przy temperaturze 40 stopni. Prasowanie nie zawsze jest konieczne, bo po wysuszeniu w naturalnych warunkach na koszulkach nie widać jakichkolwiek śladów wgnieceń. Koszulka prosto od producenta trafia do zamawiającego w folii ochronnej, dzięki czemu ma się pewność, że nikt przed nami nie otwierał tego produktu wcześniej. Każda koszulka termoaktywna posiada także widoczne logo producenta, marka jest godnie reprezentowana na samym przedzie koszulki.

Przygotowania do przygód w górach

Przed udaniem się na wspinaczkę górską radzimy więc skompletowanie garderoby dzień przed planowanymi wrażeniami. Nowa koszulka termoaktywna może być bardzo obcisła, dlatego poleca się zawsze kupować formy nieco o jeden rozmiar za duże. Materiał jest bardzo rozciągliwy, ale gdy koszulka będzie za bardzo napięta – to odczujemy pewien dyskomfort, choćby w trakcie wspinaczek i wykonywania zadań polegających na stosowaniu dynamicznych ruchów. Do kompletu oczywiście przydadzą się nam także kalesony termoaktywne. Ochronią one nasze nogi przed wpływem zimna, a trzeba pamiętać, że właśnie przez nogi do ludzkiego organizmu dostaje się najwięcej chłodu, który w skrajnych warunkach bez jakichkolwiek zabezpieczeń może skutkować reumatyzmem. Kalesony termoaktywne nakłada się na bieliznę. Na nie nałożyć można sportowe spodnie ortalionowe, ocieplane, dostosowane do wspinaczek wysokogórskich. Zabezpieczone ciało uchroni się przed zimnem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *