Miasta, gdzie najłatwiej znaleźć pracę

Stopa bezrobocia w naszym kraju ustawicznie spada. Wszystkie prognozy pokazują, że jeśli sytuacja się nie zmieni z każdym miesiącem będzie lepiej. Zdecydowanie też mówi się o tym i wszystkie rankingi to potwierdzają, że w różnych sektorach będą rosły płace. Jeśli jednak patrzymy na mapę naszego kraju, to musimy zauważyć, że nadal są miasta i rejony, gdzie znalezienie pracy graniczy z cudem i nawet najlepsze wykształcenie nie gwarantuje, że owa praca się znajdzie.

Są też miasta, gdzie pracę można znaleźć bez większego problemu, a pracodawcy oferują poszukiwanym pracownikom naprawdę dobre warunki finansowe i socjalne. Tak się zresztą dzieje, że wielu młodych ludzi te właśnie miasta wybiera na swoje studia, gdyż młodzi ludzie zdają sobie sprawę, że zdecydowanie łatwiej będzie im tam wejść w dorosłe życie. Do miast, które plasują się na czele rankingu na pewno należy Warszawa.

To raczej normalne, bo zazwyczaj tak bywa, że w stolicy mieszczą się główne instytucje, a wiele międzynarodowych firm i korporacji tam właśnie tworzy siedziby swoich firm. Chodzi tu nie tylko o doskonale rozwiniętą infrastrukturę, ale i mobilny rynek pracy. W Warszawie funkcjonuje wiele firm z przeróżnych branży. Jest tu praca dla osób wykwalifikowanych, ale również zdobywających potrzebne kwalifikacje, na przykład dla studentów. Doskonale rozwijają się usługi i kwitnie handel. Sporo miejsc pracy dają ministerstwa i instytucje rządowe. Świetnie rozwija się branża budowlana. Specjaliści, ale także robotnicy fizyczni znajdą tu bez problemu zatrudnienie. Poszukuje się wielu robotników wykwalifikowanych.

Miastem o najniższym w Polsce bezrobociu jest Poznań. Piąte pod względem liczby ludności miasto w Polsce jest jednym z najważniejszych ośrodków gospodarczych. Nic dziwnego, bo złożyły się na to bardzo sprzyjające czynniki. Przede wszystkim miasto leży blisko granicy z Niemcami i ową bliskość potrafiło doskonale wykorzystać. Sporo tu firm o kapitale niemieckim, ewentualnie niemiecko-polskim. Jest to miasto, gdzie odbywają się Międzynarodowe Targi Poznańskie. Różne branże prezentują tu swoje produkty przez cały rok, co generuje mnóstwo miejsc pracy, także dla studentów. Przy samej obsłudze pracuje tysiące osób, ale dzięki Targom świetnie funkcjonuje też branża hotelowo-usługowo-turystyczna.

Jest to również centrum logistyki, gdzie świetną i dochodową pracę znajdą ludzie z branży. W Poznaniu swoje siedziby znalazły różnorodne firmy międzynarodowe, które uznały, że jest tu doskonały klimat dla ich funkcjonowania. Kolejnym miastem, w którym specjaliści mogą liczyć na atrakcyjną pracę jest Wrocław. W samym mieście i jego okolicach jest sporo fabryk, na przykład produkujących sprzęt elektroniczny. W takich fabrykach wciąż poszukuje się nowych pracowników. Podobnie korzystnie przedstawia się sytuacja, jeśli chodzi o przemysł motoryzacyjny. Doskonale też rozwija się branża logistyczna i budowlana. Bez problemu można znaleźć pracę w szeroko pojętych usługach. Na pracę we Wrocławiu mogą liczyć też pracownicy produkcyjni i specjaliści od call center.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *