Kredyty – co musisz wiedzieć

Kredyty ogólniePodpisanie umowy o kredyt hipoteczny może być jedną z ważniejszych decyzji w Twoim finansowym życiu, dlatego więc warto poświęcić czas na dokładne porównanie ofert, przedstawianych przez poszczególne banki. Przy wyborze kredytu mieszkaniowego należy pamiętać, że o jego „korzystności” świadczy nie tylko oprocentowanie, ale również szereg innych czynników.
Porównanie kredytów mieszkaniowych należy zacząć od zbadania naszej zdolności kredytowej i ustalenia, w którym banku w ogóle możemy dostać kredyt. Dopiero wtedy można przejść do właściwego porównania ofert, zwracając uwagę na sprawy takie jak maksymalny czas kredytowania, (istotny dla osób młodych), maksymalną kwotę kredytu (istotną przy dużych inwestycjach) oraz walutę i wspomniane wcześniej oprocentowanie kredytu (istotne dla każdego).
Przy wyborze kredytu hipotecznego koniecznie trzeba też zorientować się w dodatkowych ofertach banku. Czy jest możliwość zawieszenia spłaty kredytu w razie problemów finansowych? Czy bank akceptuje dochody zagraniczne albo z tytułu umowy o dzieło? Czy przewalutowanie albo wcześniejsza spłata kredytu wiąże się z dodatkowymi kosztami? To wszystko jest niezwykle ważne i niewątpliwie trzeba zwrócić na to uwagę.
Przeciętny człowiek może zagubić się we wszystkich tych ofertach, regulaminach i przepisach, dla tego też korzystne wydaje się skorzystanie z pomocy fachowców. Doradcy finansowi, jak np. Open Finance, Expander, NOTUS albo Gold Finance całkowicie za darmo mogą pomóc nam wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytu hipotecznego, a także załatwić wszelkie formalności związane z umową kredytową. Porównując kredyty mieszkaniowe może więc warto skorzystać z ich usług?

One thought on “Kredyty – co musisz wiedzieć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *