Konta młodzieżowe

Typowe konta młodzieżowe można założyć po ukończeniu 13 roku życia. Banki czasami reklamują je jako zastępnik dawnej świnki-skarbonki.

Zalety posiadania takiego konta to przede wszystkim stały dostęp do rachunku przez 24 godziny na dobę. Zwłaszcza dzięki zaawansowanych technologiom w nowoczesnych telefonach można mieć dostęp do konta naprawdę non stop. Drugą ogromną zaletą jest tradycyjnie bardzo tania albo całkiem darmowa obsługa konta, jeśli chodzi o darmowe przelewy, bezpłatne wypłaty gotówki z bankomatów itp. Niestety, typowe konta młodzieżowe, dostępne od lat trzynastu spotykane są stosunkowo rzadko. Przy zakładaniu takiego konta jest też oczywiście potrzebna pisemna zgoda prawnego opiekuna.

Częściej banki ofertują konta studenckie. Wymagany przedział wieku posiadacza takiego konta to zazwyczaj 18-25 lub 18-26 lat. Przy zakładaniu takiego konta trzeba już okazać dowód osobisty. Tego typu konta zazwyczaj są również darmowe, jeśli chodzi o ich prowadzenie i przelewy. Zazwyczaj są również połączone z kontami oszczędnościowymi i dzięki temu możemy liczyć w każdym miesiącu na drobne zyski.

W przypadku konta studenckiego można też rzecz jasna liczyć na posiadanie karty płatniczej. Banki oferują także pełny dostęp do konta za pośrednictwem internetu. Dodatkowo niektóre banki zapewniają, że takie konto i niemal wszystkie dostępne usługi są zupełnie darmowe. Inne z kolei kuszą specjalnymi lokatami lub innymi bezpłatnym produktami i usługami, z których można skorzystać będąc posiadaczem konta student. Dziś posiadanie konta studenckiego jest na pewno wygodne i wiąże się z pewnymi profitami.

One thought on “Konta młodzieżowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *