Gry na jesienne i zimowe wieczory

Niektóre propozycje twórców gier jawią się jako idealne do konkretnych pór roku. Stąd też można wymienić specyficzne gry na okres letni, ale również na długie, jesienne lub zimowe wieczory. W tym wypadku świetnie odnajdują się produkcje, które traktują o sportach zimowych, jak skoki narciarskie. Nie jest to tematyka bardzo popularna, ale chyba każdy z nas marzył o karierze skoczka narciarskiego, prawda? Otóż mamy taką możliwość!

Każdy gracz marzący o karierze sportowca w ramach zimowych dyscyplin może niekoniecznie ma szerokie pole do wyboru, ale na rynku gier online znajduje się kilka pozycji, które z pewnością okażą się idealne na zimową lub jesienną porę. W pierwszej kolejności należy przytoczyć klasyk, który niemal wszyscy znamy z pamiętnych lekcji informatyki.

Mowa oczywiście o serii Deluxe Ski Jump i jej czwartej odsłonie. W Polsce największym uznaniem cieszyła się przeważnie część druga i ewentualnie trzecia, natomiast jest to naznaczone sporą dozą sentymentu. W swej czwartej odsłonie, seria DSJ pokazała zupełnie nowe podejście do jakby nie patrzeć, prostej zabawy w skoczka narciarskiego. Poprawiona grafika to nic przy zupełnie nowym silniku fizycznym. Skakanie wydaje się być o wiele trudniejsze, niemniej jest bardzo satysfakcjonujące i dostarcza świetnych wrażeń. W grze znajduje się cała masa skoczni znanych z prawdziwych konkursów i mistrzostw. Te możemy również odegrać w grze.

Druga propozycja to Ski Jumps, darmowa gra online o skokach narciarskich. Nie jest to gra zręcznościowa, lecz manager skoków narciarskich. Gra jest dostępna z poziomu przeglądarki i nie wymaga dodatkowych instalacji. Zalety? Na pewno rozbudowana rozgrywka, w której możemy wpływać na naprawdę wiele czynników. Odpowiedni trening, wyposażenie, zarabianie pieniędzy i dobieranie właściwej strategii – to wszystko znajduje się w Ski Jumps. Co więcej, gracze mają możliwość przeprowadzenia swojego skoczka przez cały sezon skoków. Włączając w to mistrzostwa, puchary i zawody drużynowe, mamy możliwość poczucia się jak w prawdziwej karierze sportowca. Dla chętnych jest dostępny również serwer Szybki Turniej, gdzie rozgrywka jest bardziej dynamiczna.

Ostatnia propozycja to Steep – gra dostępna na konsolach i PC. W głównej mierze traktuje o ekstremalnej jeździe na snowboardzie i nartach podczas zjazdów z gór. Twórcy przygotowali otwarty świat ze wspaniałą grafiką, który możemy zwiedzać według naszych upodobań – dostępny jest nawet spadochron i wingsuit. Po drodze czekają na nas zawody, w których oprócz szybkości liczy się również umiejętność pokonywania trasy w towarzystwie sztuczek i akrobacji.

Skoki narciarskie online