Czym charakteryzuje się pościel dla alergików?

Uczulenie na kurz i gromadzące się w nim roztocza to jeden z głównych powodów przypadłości takich jak katar, duszący kaszel czy atopowe zapalenie skóry. Ważne aby wyeliminować z naszego otoczenia czynniki powodujące alergię i zadbać o odpowiednią profilaktykę i higienę snu. Oprócz utrzymywania w czystości miejsca w którym wypoczywamy należy się postarać się o odpowiednią pościel, dostosowaną do alergików.

Jak skutecznie walczyć z roztoczami

Najbardziej uciążliwym wrogiem alergika są roztocza, które namnażają się bardzo szybko i są praktycznie wszędzie w naszym domu. Osoby dotknięte tego typu uczuleniem powinny dopilnować aby w miejscu w którym śpią używana była pościel dla alergików na roztocza. Na polskim rynku mamy dostępnych wiele rodzajów kołder i poduszek z materiałów syntetycznych, które umożliwiają eliminację roztoczy.  Są też rozwiązania droższe, gdzie materiałem wykonania jest jedwab lub wełna, zawierająca lanolinę. Jednak wybór pościeli musi być mocno spersonalizowany, gdyż nawet w przypadku produktów droższych niektóre materiały mogą uczulać, tak jak wspomniana wyżej lanolina. Gdy decydujemy się na zakup pościeli alergicznej powinniśmy pamiętać aby cechowała się:

  • odpornością na pranie w wysokich temperaturach, lekkością, sprężystością i komfortem w dotyku;
  • wysoką jakością zastosowanego wypełnienia i niskim współczynnikiem pochłaniania wilgoci;
  • zastosowaniem we włóknach pościeli środka przeciwdziałającego namnażaniu się bakterii;
  • zapewnieniem odpowiedniej  cyrkulacji powietrza i brakiem powstawania, tzw. zimnych stref.

Co jest najlepsze na alergię

Doskonałym rozwiązaniem w walce z alergią jest zastosowanie pościeli z jedwabiu, która świetnie reguluje temperaturę ciała i pozwala mu oddychać poprzez użycie włókien o właściwościach izolacyjnych. Jedwab sam w sobie ma właściwości hypoalergiczne, gdyż nie gromadzi w sobie cząsteczek kurzu. Co ciekawe,  pozwala również na obniżenie ciśnienia krwi, stanowi skuteczny środek w walce z artretyzmem, a także opóźnia starzenie komórek poprzez zawartość podobnych białek, jak te występujące w ciele ludzkim.

Kolejnym skutecznym sposobem w przeciwdziałaniu alergii jest zakup pokrowca antyalergicznego, który ma zabezpieczać materac i kołdrę przed namnażaniem się w nich roztoczy i wykazywać właściwości antybakteryjne. Ważne aby był wykonany z materiału Evolon®, który  zawiera w 5% włókna srebra, zapewniając doskonałą barierę ochronną, przetestowaną w  wielu laboratoriach na świecie. Znak Öko-Tex®, jaki otrzymał ten materiał potwierdza jego przyjazność w kontakcie ze skórą dziecka. Specjalna technika wykonania pokrowca chroni przed wnikaniem alergenów na szwach czy poprzez zamek błyskawiczny.

Gdy już podjęliśmy decyzję o zakupie pościeli antyalergicznej sprawdźmy czy posiada ona odpowiedni certyfikat. Często sama informacja na etykiecie jest niewystarczająca.  Opisane wyżej rozwiązania można znaleźć w produktach, oferowanych w sklepie internetowym pod adresem https://alergia-dom.pl/, gdzie oprócz poduszek i kołder znajdziemy szeroki wybór prześcieradeł, narzut, ręczników, pokrowców i podkładów materacowych oraz wiele innych.